Genijalna ideja dolazi iz Velike Britanije! Oni su osmislili način kako popraviti uništene ceste i to – plastičnim otpadom.
Plastični otpad koji predstavlja jedan od najvećih problema u ekološkom zbrinjavanju otpada, u Velikoj Britaniji su odlučili reciklirati i od njega napraviti asfalt.
Kompanija koja ovu vrstu asfalta koristi za izgradnju cesta kaže da je ovakav asfalt puno jeftinije napraviti, da je manje sklon propadanju te da je ekološki prihvatljiviji.
U videu koji je u kratko vrijeme postao viralan autori dalje objašnjavaju da mnoge ceste u SAD-u propadaju jer su lošije napravljene, no da ipak svake godine bacamo više od 28 milijuna tona plastičnog otpada, umjesto da ga pametnije koristimo.
https://www.facebook.com/OurPlanetbyattn/videos/161588281337277/








































