Nakon niza poskupljenja, vozače u Hrvatskoj od utorka, 21. travnja, očekuju niže cijene goriva. Prema prvim neslužbenim informacijama, pojeftinit će i benzin i dizel, a promjenu je najavio i premijer Andrej Plenković.
Vozače u Hrvatskoj od idućeg tjedna očekuje barem malo olakšanje. Kako doznaje RTL Danas, cijene goriva koje će vrijediti od utorka trebale bi biti niže, i to bez dodatne intervencije Vlade. Iako su još uvijek moguće manje korekcije jer u izračun nisu uključene kotacije s burzi od petka, trend je jasan.
Nove cijene od utorka
Prema trenutnim izračunima, ovo su nove cijene koje bismo trebali plaćati na benzinskim postajama:
Eurosuper: 1,65 eura po litri (pojeftinjenje od jedan cent)
Eurodizel: 1,80 eura po litri (pojeftinjenje od pet centi)
Plavi dizel: 1,31 eura po litri (pojeftinjenje od pet centi)
Ove promjene dolaze nakon što su cijene goriva nekoliko puta rasle, pa će svako, pa i najmanje pojeftinjenje, dobro doći za kućne proračune.
Potvrda iz Vlade
Da će gorivo pojeftiniti, potvrdili su i vladini dužnosnici. Nakon ministra gospodarstva Ante Šušnjara, i predsjednik Vlade Andrej Plenković najavio je u četvrtak da nas, nakon niza poskupljenja, od utorka ipak čeka pad cijena.
“Pričekat ćemo još dva-tri dana dok burze rade i nakon toga ćemo vidjeti kakva je prava situacija. Prema ovome kako je sada, trebalo bi doći do ne baš velikog, ali ipak malog smanjenja cijena litre goriva što je jako dobro u ovim okolnostima”, izjavio je Plenković tijekom posjeta Istri, a prenosi HINA. Vlada, podsjetimo, svakih 14 dana određuje najviše maloprodajne cijene naftnih derivata kako bi ublažila utjecaj globalnih kretanja na građane.
Pad cijena omogućen je zbog kretanja na svjetskim tržištima, prvenstveno zbog pada cijena sirove nafte na mediteranskom tržištu, što je ključno za formiranje cijena u Hrvatskoj.
Iako se radi o manjem pojeftinjenju, ono predstavlja pozitivan pomak za sve vozače koji s nestrpljenjem očekuju konačnu odluku Vlade u ponedjeljak.








































