Fotografije dive Marilyn Monroe krasile su brojne naslovnice, zidove, novčanike vojnika pa i sobe djevojaka kojima je bila veliki uzor.
Predivna plavuša, divnog osmijeha bila je simbol seksipila i bezbrižnosti. Marilyn se voljela zabavaljati u velikim društvima u klubovima, u kojima je uvijek bila glavna zvijezda.
„Satima je plesala, pjevala i očijukala – sve ono što je inače radila Marilyn Monroe. Bijelo vino joj je pripomagalo. Onda je došao neizbježan pad…sjela je u kut poput djeteta. Nisam je htio fotografirati bez njena znanja, a kada sam došao s fotoaparatom vidio sam da me neće odbiti.“
Ove rijetko viđene fotografije snimio je Richard Avedon 1957. godine i pokazuju kako izgleda Norma Jean kada se svjetla kamera ugase i nestane Marilyn.
Fotografija ispod postala je jedan od najpoznatijih portreta ikad snimljenih.













































