Boudoir: Jasmin Mekić

1352
jasmin mekić hnk ivana pl. zajca

jasmin mekić hnk ivana pl. zajca

Prvi jutarnji ritual: Svi vjerovatno odmah pomišljaju na jutarnju kavu, istina je, služi za odlično razbuđivanje, kod mene može, a i ne mora biti kava ali ono što je meni puno važnije u jutro je doručak, zdrav doručak, a to je zobena kaša sa medom i voće nakon toga. Budući da treniram to mi je puno važnije. Naravno, sve to ide nakon veoma iscrpljujućeg i napornog razbuđivanja.

Tajna dobrog izgleda i energije: Kao što sam već spomenuo već neko vrijeme treniram, dakle idem na fitness i u teretanu. Fitness se više sastoji od kardio vježbi dok trening u teretani nikad nije duži od sat vremena efektivnog rad. Naravno da je naporno ali mislim da tijelo na dnevnoj bazi mora biti pod nekom vrstom ‘zdravog’ opterećenja i da u zdravoj prehrani i treningu leži tajna dobrog izgleda i još važnije pozitivne energije i duha u tijelu!

Kozmetički proizvod kojeg nikada ne bih upotrijebio: Ne koristim puno kozmetičkih proizvoda, dakle tu je uvijek krema za lice, balzam nakon brijanja i druga kozmetika za higijenu. U kozmetici nisam puno izbirljiv i tu sam sretniji od žena ali oni kozmetički proizvodi u čijem su nastajanju ili ne daj bože testiranju bilo kakve životinje imale ulogu ne bi sigurno koristio, a čuo sam do sada jako puno o tome što me iznenadilo.

Ne mogu bez… Dobre energije i kazališta koje me uvijek iznova ispunjava i uči novim stvarima, ne mogu bez vica i dobrih šala na dnevnoj bazi – dakle ne mogu bez smijeha, ne mogu bez prijatelja a kada je prehrana u pitanju ne mogu bez mesa uzmite mi sve ali ovo ne dirajte molim vas…..dobro tu i tamo dobra salata dolazi u obzir

Mala povremena zadovoljstva: Budući da živim sam uvijek sebi organiziram dan tako da mi lijepo ali sporo prolazi tu su ti mali dnevni rituali ispijanja kave ili soka sa ekipom, gledanje filmova obavezno i tu je neizbježan Playstation 3 – velika igračka za velike dečke. Imam osjećaj da playstation u procentu igra više starija ekipa nego mlađa

Što uvijek nosim u torbi: Nemam torbu ali imam ruksak kada tu nije tekst projekta kojeg spremamo u kazalištu onda su tu stvari za trening. Često se i jedna i druga stvar nalaze u mom ruksaku.

Najnovije otkriće: Čitajući neke magazine za zdrav život naišao sam na članak o paradajzu. Mislim da bi 99% ljudi na ovom svijetu stavilo ruku u vatru da je paradajz povrće! Ne, otkrio sam da je u biti paradajz – voće! To je moje najnovije otkriće u proteklom tjednu.

Preporuka za obaveznu lektiru: Nikad nisam bio za to da se u školi dijeli lektira velikih pisaca čija djela naravno odišu umjetničkom estetikom, dobrim zapletom ali ne malo puta tu je i element filozofije koji je veoma težak za svariti mladim umovima kada govorimo o osnovnoj školi ali kada je u pitanju 4 razred srednje škole onda obavezno. Tu bi sigurno predložio roman Derviš i Smrt Meše Selimovića i sve od Krleže budući da se Krleža veoma jasno i eksplicitno bavio izgubljenim odn. izopačenim vrijednostima društva što se danas u ovom svijetu itekako može primijetiti. Mislim da su romani, knjige i druge lektire obrazovnog karatketa i dobre pitke priče odličan izbor za školarce. Davno sam čitao Družbu Pere Kvržice ili Vlak u snijegu i trenutno čitam dramske komade za djecu. Ali siguran sam da će mladima biti hit Bratstvo crnog bodeža – knjiga u 11 nastavaka o vampirima i njihovoj borbi sa drugim neprijateljima, poklonicima sila tame a sve upakirano u jednu zanimljivu priču punu preokreta i zapleta.

Preporuka za dobru glazbu: Inače slušam sve a ne kao prije 15 godina kada sam bio skoncetriran samo na hip-hop, naravno da je ostao u mom svakodnevnom repertoaru slušanja ali tu je sada neizbježan jazz i Jamie Cullum kao i ostali žanrovi. Odlična mi je grupa Tool koja spada u progresive rock kao i malo blaži 3 doors down kao i stari dobri Johny Cash. Bio sam na koncertu Robbie Williamsa u Milanu sasvim slučajno, kojeg prije nisam slušao ali nakon tog koncerta mi je obavezan. Dandy Warholes grupa me uvijek oraspoloži!! A od domaće glazbe nikad ne preskačem Let 3, Hladno pivo, TBF kao i Dubiozu kolektiv i klasik uz kojeg smo svi rasli – Bijelo dugme

Najdraže mjesto na svijetu: Pored Rijeke i moje rodne Bosne tu je divno otočje Hawaii i otok Oahu gdje sam imao priliku i otići ali bi sigurno volio posjetiti i Bora Boru, Aljasku i Irsku!

Najdraži mirisi: Miris moje djevojke

Idealna ljepota: Vizualna i unutarnja ljepota. Mislim da svi manje više tom skladu težimo i uvijek tražimo ono najbolje. Naravno svakome je njegova ljubav idealna ali za mene je generalno gledajući uvijek privlačila lijepa djevojka ali se nikad na tome ne bi završilo dak je ne bi upoznao i vidio zapravo kakva je to osoba u stvari. Dešavali su mi se kiksevi u mom životu kada mladi pastuv nije birao pa se zaletio ali to je priča za drugu priliku

Moj moto: Budi dobar da ne budeš modar šalim se uvijek sam živio pod motom – radi i živi pošteno a nagrada će sama doći….