Vlada američkog predsjednika Joea Bidena otkazala je sve akcije istraživanja nafte i plina u najvećem zaštićenom prirodnom području u SAD-u, točnije na Aljasci, gdje žive zaštićeni polarni medvjedi.
Obustava će biti na snazi sve dok traje detaljna analiza na temelju zakona o očuvanju okoliša, objavilo je danas američko ministarstvo zaduženo za upravljanje saveznim prirodnim resursima i zemljištem.
Utvrđeni su nedostaci u Nacionalnom utočištu za divlje životinje na Arktiku na sjeveroistoku države, izjavili su iz ministarstva.
Kontroverzna odluka bivšeg predsjednika Donalda Trumpa o dodjeli prava bušenja na 10 godina, koja je stupila na snagu samo dva tjedna prije nego što je otišao s dužnosti u siječnju, je do daljnjeg obustavljena.
Trump je izmjenom zakona 2017. naišao na veliki otpor i bijes organizacija za zaštitu i očuvanje okoliša.
Rezervat prirode nalazi se na području od oko 80.000 četvornih metara.








































