Finalistice, njih 16, proteklih pet dana boravile su na ovom lijepom hrvatskom otoku. Bile su gošće klubova Papaya i Cocomo, posjetile su stoljetne maslinike pored mjestašca Lun, a popile su kavu u News caffeu sa gradonačelnikom Novalje, Ante Dabom.
Finalistice će se predstavitii žiriju i gledateljima u pet izlaza – kožna galantura Galko, butik Fabijana, kupaćim kostimima Pletix uz koje će nositi naočale Moschino, Missoni i Jil Sander, nakit Elegance, torbe za plažu Paleno te satove Gant, večernje haljine i cipile City style i na kraju vjenčanice Wedding city. Sjajnu scenografiju na bazenu izradila je cvjećarnica Lora-art, sa cvijećem vrtnog centra MBM. Za lijepi izgled finalistica pobrinuti će se vizažistica Zdenka Mihelj sa svojim teamom, Salon ljepote & wellness centar Tanja, frizerski saloni Pilus i Larisa.
Vlasnice izbora i organizatorice, Tamara Roglić i Sanja Bjedov, zablistat će u večernjim haljinama Linea exclusive iz Zagreba. Na ovom izboru pobjednica će iz ruku Ivane Gugić, koja je u šestom mjesecu trudnuće sa nogometašem Domagojem Vidom, dobiti novu krunu koju je od plemenitog metala i poludragog kamena izrado je Argento exclusive, nadahnut hrvatskim pleterom i šahovnicom.
U zabavnom dijelu programa nastupit će Gulliano, Pamela Ramljak, Leo, Mladen Burnać, Dado i Kizo, plesačice kluba Lana, te sinkronizirane plivačice zagrebačke Mladosti.
Prvi put će se u povijesti ovog izbora pojaviti tri voditeljice – Hana Tabaković, Kristina Bralo, Kraljice Hrvatske iz 2013 i službeno sedma najljepša žena na svijetu i Ana Batarelo, Foto model iz 2013. godine.
Spektakularna priredba završit će petominutnim vatrometom. Treba istaknuti da je izbor Kraljica Hrvatske za kraljicu svijeta, jedini izbor u kojem je na svjetskom nivou pobijedila Hrvatica.
Tu laskavu titulu ima Danijela Mihalić Gračan.
Izvor: Večernji list










































