U subotu, 25. listopada, s početkom u 12 sati, građanke i građani Rijeke okupljeni u inicijativi Free Palestine Rijeka organiziraju prosvjed pod motom „Od Rijeke preko mora – za slobodnu Palestinu!“
Okupljanje će započeti ispred hotela Bonavia, a sudionici će zatim marširati Korzom do Konta. Cilj okupljanja je izraziti solidarnost s narodom Palestine te podržati zahtjeve za trajnim i pravednim mirom.
„Iako je nakon pune dvije godine genocida u Gazi dogovoren sporazum o prekidu vatre, izraelska okupacija i nasilje nad Palestinkama i Palestincima ne prestaju. Kao i svaki put do sada, Izrael dosljedno krši međunarodno pravo i ubija civile i za vrijeme prekida vatre. Pravi mir traži više od povlačenja izraelske vojske i prekida bombardiranja – zahtijeva kraj okupacije i uvjete za dostojanstven život bez apartheida i opresije. Narod Palestine zaslužuje trajan mir: zaslužuju dovoljno hrane, lijekova, krov nad glavom; palestinska djeca zaslužuju mirno, sigurno i sretno djetinjstvo te mogućnost školovanja. Poziv na njihovu slobodu jeste poziv za život u slobodi, bez sustavnog nasilja i straha, za sve nas“, poručuju iz inicijative Free Palestine Rijeka te pozivaju sve sugrađanke i sugrađane da im se pridruže u subotu i zajedno dignu glas za slobodnu Palestinu.