Gorski kotar je korona-free zona. Uz sve ljepote ovo je još jedan argument za goranski turizam

642

Dok u cijeloj Primorsko goranskoj županiji broj oboljelih od koronavirusa stagnira, Gorski kotar može se pohvaliti da za sada nema niti jedan oboljeli slučaj. Tako uz netaknutu ljepotu ovo jedinstveno i nažalost zanemareno područje Primorsko goranske županije i Lijepe naše, stječe još jednu u ovom trenutku vrlo vrijednu karakteristiku. Može li se uopće neki dio naše zemlje pohvaliti ovom činjenicom nismo provjeravali, ali zašto je Gorski kotar saznali smo od Davida Bregovca, načelnika Općine Fužine. Načelnik Bregovac u izjavi koju je dao Kanalu Ri ističe da su stanovnici Općine Fužine, kao i cijelog Gorskog kotara, ozbiljno shvatili situaciju s koronavirusom i prihvatili upute Civilnog stožera, svjesni mogućih negativnih posljedica. „Podučili smo ljude da se ne kreću i bez velike potrebe ne izlaze iz svojih domova. Stanovnici su se u ovoj situaciji pokazali izuzetno odgovornima, na čemu im se zahvaljujemo, jer će se tako sve prije vratiti u normalu i počet ćemo živjeti kao ranije“, rekao je načelnik Bregovac.

Gorski kotar stoljećima se smatra jednim od najljepših europskih planinsko-goranskih područja, ali posljednjih desetljeća izuzetno stagnira u gospodarskom i demografskom obliku. O goranskom turizmu koji bi mogao biti perjanica hrvatskog turizma uzaludno je i govoriti, jer se sa svim onim šumama i borovima, jelama i smrekama, nalazi na vrlo niskim granama. A činjenica da u Gorskom kotaru nema koronavirusa ili da je kako se to sada voli reći „korona-free zona“, može biti još jedan dodatni faktor u privlačenju turista u goranske krajeve.