Dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašima Grada Rijeke za 2021. godinu

56

Na Trsatskoj gradini održana je svečanost dodjele nagrada najuspješnijim sportašima, sportašicama i sportskim klubovima Grada Rijeke u 2021. godini.

Nagrade su dodijeljene sportašicama, sportašima i sportskim ekipama u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj kategoriji kao i najuspješnijim sportašima s invaliditetom.

Također, dodijeljena je i posebna nagrada Sportski djelatnik grada Rijeke za dugogodišnji doprinos u sportu.

U uvodnom djelu svečanosti prigodnim riječima sportaše su pozdravili riječki gradonačelnik Marko Filipović i predsjednica Riječkog sportskog saveza Dorotea Pešić Bukovac. Dodjeli nagrada prisustvovali su među ostalima i pomoćnik glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora Hrvoje Balen, direktor Hrvatske olimpijske akademije Saša Cerej, tajnik riječkog posrtskog saveza Slaviša Bradić, pročelnik Odjela za sport i tehničku kulturu Grada Rijeke Zdravko Ivanković i pročelnica Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko-goranske županije Sonja Šišić.

Gradonačelnik Filipović čestitao je nagrađenim sportašima na njihovim velikim uspjesima. „Ponosni smo na vas i vaše sportske uspjehe, a moje čestitke idu i vašim trenerima i stručnim timovima uz čiju pomoć trenirate i postižete vrhunske rezultate na domaćim, ali i inozemnim sportskim terenima. Grad Rijeka u proteklom je razdoblju značajna sredstva uložio u sportsku infrastrukturu, a trudit ćemo se i u narednim godinama, koliko to proračunska sredstva budu dopuštala, povećavati sredstva za sport i sportske klubove. Vaši uspjesi dokaz su da Rijeka ove godine s pravom nosi titulu Europskog grada sporta“, istaknuo je gradonačelnik i dodao kako Grad Rijeka kroz brojne sportske programe potiče bavljenje sportom, pogotovo kod djece i mladih. „Primjerice u naše programe Rijeka pliva ili Ri move uključen je veliki broj djece što mi je izuzetno drago jer naša je uloga poticati sport među najmlađima i tako ćemo nastaviti i u budućnosti“, zaključio je Filipović i poželio svim sportašima uspješnu sportsku 2022. godinu.

Čestitkama se pridružila i predsjednica Riječkog sportskog saveza Dorotea Pešić Bukovac uz poruku kako će se RSS i dalje nastaviti truditi i raditi ne bi li sportašima omogućio što bolje uvjete rada.

Dodijeljene nagrade po kategorijama:

1. Najuspješnija muška ekipa grada Rijeke u 2021. godini (Kategorija – muška kadetska ekipa) – MUŠKI ODBOJKAŠKI KLUB RIJEKA

1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske mlađih kadeta u konkurenciji od 24 ekipe
sastav ekipe: Teo Mičetić, Istok Celin, Leo Čekada, Giulian Magagnino, Sven Haramina, Filip Bačić, Filip Hatežić, Tomo Sulić, Fran Maksimovski, Ivano Tomljanović, Karlo Radinković, Lukas Daničić, Maks Križan, Adrian Al Hetto, patrik Felker i Matej Srok.
Trener: Andrej Burić

2. Najuspješnija ženska ekipa Grada Rijeke u 2021. godini (Kategorija – ženska kadetska ekipa) – VESLAČKI KLUB JADRAN, ČETVERAC

2. mjesto od 12 ekipa
Sastav ekipe: Elena Mencer, Antonia Stilin, Anamarie Katić, Leni Baraba
Trener: Željko Ravlić

3. Najuspješniji sportaš grada Rijeke u 2021. godini (Kategorija – kadeti) – IVAN NAČINOVIĆ

Boćarski klub Vargon (osvajač 3 zlata na PH u različitim disciplinama u konkurenciji od 52 sportaša i 15 klubova)

4. Najuspješnija sportašica grada Rijeke u 2021. godini (Kategorija – kadetkinje) – ANA JOVIĆ

KBK Sušak (1. mjesto na Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore i 1. mjesto na Svjetskom kupu)

5. Najuspješnija muška ekipa grada Rijeke u 2021. Godini (Kategorija – muška juniorska ekipa) – VESLAČKI KLUB JADRAN, ČETVERAC S KORMILAROM

5. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u konkurenciji 10 ekipa

6. Najuspješnija ženska ekipa grada Rijeke u 2021. godini (Kategorija – ženska juniorska ekipa) – HRVATSKI AKADEMSKI ODBOJKAŠKI KLUB RIJEKA

5. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u konkurenciji od 24 ekipe
Sastav ekipe: Nora Aničić, Stella Denona, Valentina Devčić, Lana Francetić, Maša Gerdević, Petra Gregorović, Ivana Kesten, Andrea Koraca, Tea Pavičić, Dorja Sulić, Mara Štiglić i Mia Volarić

Treneri Gordana Tomić i Iva Lovrinov Bernobić

7. Najuspješniji sportaš grada Rijeke u 2021. godini (Kategorija – juniori) – MATEO PEJIĆ

Član Boksačkog kluba Rijeka (3. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu)

8. Najuspješnija sporašica godine grada Rijeke u 2021. godini (Kategorija – juniorke) – MERI MATAJA

Članica PK Kantride, (12. i 19. mjesto na Europskom prvenstvu)

9.Najuspješniji sportaš s invaliditetom grada Rijeke u 2021. godini (Kategorija – sport osoba s invalidietom) – ANTONIO FRANKO

Član Triatlon kluba Rival

10. Najuspješniji sportaš u kategoriji sport gluhih grada Rijeke u 2021. – LAURA ŠTEFANAC

Članica AK Kvarner

11. Posebna nagrada Sportski djelatnik grada Rijeke za dugogodišnji doprinos sportu – LORES AGOTIĆ

12. Najuspješnija muška ekipa grada Rijeke u 2021. – HRVATSKI NOGOMETNI KLUB RIJEKA

3. mjesto u Prvenstvu Hrvatske)
Sastav ekipe: Josip Drmić, Darko Velkovski, Prince Obeng Ampem, Domagoj Pavičić, Anton Krešić, Andrija Vukčević, Ivan Tomečak, Lindon Selahi, Robert Murić, Hrvoje Smolčić, Adam Gnezda Čerin, Abass Issah, Martin Zlomislić, Haris Vučkić, Nediljko Labrović, Nino Galović, Joao Rodrigo Pereira Escoval, Jorge Leonardo Obregon Rojas, Andrej Prskalo, Adran Liber, Ivan Lepinjica, Denis Bušnja, Matej Vuk, Mato Stanić, Robert Mdražija, Niko Galešić, Mikhail Merkulov,Filip Braut, Roko Jurišić, Bernard Karrica, Ivan Smočić

Trener: Goran Tomić.

13. Najuspješnija ženska ekipa grada Rijeke u 2021. godini – KUGLAČKI KLUB MLAKA

1. mjesto na Svjetskom kupu, klupsko i 2. mjesto Liga prvaka
Sastav ekipe: Marina Bašić Palković, Venesa Bogdanović, Mirna Bosak, Tihana Čavlović, Valentina Gal, Anamarija Grdić, Nika Grubišić, Ana Jambrović, Anita Mehesz, Milana Pavlic, Tamara Sinković

Trener: Tonči Mikac

14. Najuspješniji sportaš grada Rijeke u 2021. godini – BORAN BERAK

Član Karate kluba TAD Rijeka (5. mjesto na Prvenstvu Europe za seniore)

15. Najuspješnija sportašica grada Rijeke u 2021. Godini – ELA ZNAOR

članica KBK Sušak (3. mjesto na Svjetskom prvenstvu)

Također, dodijeljena su i priznanja klubovima koji imaju osvojena prva mjesta na Prvenstvu države u barem jednoj ili više kategorija i od ekipnih sportova s ligaškim sustavom natjecanja koji imaju osvojeno jedno od prva tri mjesta na Prvenstvima Hrvatske, a da nisu predloženi u drugim navedenim kategorijama. Priznanja su dodijeljena:

  1. Klubu sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris
  2. Atletskom klubu Kvarner
  3. Triatlon klubu Revival
  4. Ronilačkog klubu Nevera
  5. Plivačkom klubu Primorje
  6. Judo klubu Rijeka
  7. Plivačkom klubu Nevera
  8. Gimnastičkom klubu Rijeka
  9. Gimnastičkom klubu Vita
  10. Karate klubu Champion
  11. Šahovskom klubu Rijeka
  12. Šahovskom klubu Liburnija
  13. Akademskom šahovskom klubu Junior
  14. Boksačkom klubu King
  15. Stolnoteniskom klubu Srdoči
  16. Košarkaškom klubu Flumen Sancti Viti
  17. Vaterpolskom klubu Primorje

Komentari