BOŽIĆNI KONCERT

Blagdanski koncerti Riječkog opernog zbora u HNK Ivana pl. Zajca i katedrali sv. Vida

17

Tradicionalni Božićni koncert Riječkog opernog zbora, koji će nas i ove godine uvesti u blagdansko raspoloženje i radost iščekivanja Božića, održat će se u utorak, 23. prosinca 2025.
u 19.00 sati u HNK Ivana pl. Zajca.

Na ovom blagdanskom, Riječanima doista posebno omiljenom koncertu, pod vodstvom
maestra Mattea Salveminija i uz klavirsku pratnju Nataliye Marycheve, kao solist će nastupit Luka Ortar.

Program je sastavljen od poznatih prigodnih djela velikih glazbenih majstora različitih
generacija i stilova, od Gioacchina Rossinija, Felixa Mendelssohna ili Johna Ruttera pa do
Johna Lennona i Leonarda Cohena. Osim autorskih skladbi u različitim aranžmanima, bit će izvedeni i brojni tradicionalni božićni napjevi iz raznih zemalja.

Koncert u katedrali sv. Vida

Osim na pozornici HNK Ivana pl. Zajca, Riječki operni zbor svoj će blagdanski svečani koncert, nakon stanke od nekoliko godina, ponovno izvesti i u riječkoj prvostolnici, katedrali sv. Vida, u ponedjeljak, 29. prosinca u 19.30 sati.

Pod vodstvom maestra Mattea Salveminija i uz Josipa Vidasa orguljama, bit će izvedeni Adeste fidales, tradicionalna božićna anonimnog autora, Pastoral-Messe Josefa Grubera, nježni, lirski Offertorium pastorale Ivana pl. Zajca te tradicijske pjesme „Istom počeh“ i „Zdrav kralj mladi“.