Na dodjeli Emmy trijumfirale serije “Nasljeđe” i “The Bear”

102
film

Nakon četiri mjeseca odgode zbog štrajkova u Hollywoodu, elita američke televizije okupila se u ponedjeljak u Los Angelesu na 75. dodjeli Emmyja. “The Bear” i “Succession” bili su najveći dobitnici, pokupivši svaki po šest nagrada Emmy uključujući za najbolju komediju i najbolju dramu.

U nastavku donosimo i ostale dobitnike:

Vrhunska dramska serija

“Andor”

“Better Call Saul”

“The Crown”

“House of the Dragon”

“The Last of Us”

“Succession” *POBJEDNIK

“The White Lotus”

“Yellowjackets”

Vrhunska humoristična serija

“Abbott Elementary”

“Barry”

“The Bear” *POBJEDNIK

“Jury Duty”

“The Marvelous Mrs. Maisel”

“Only Murders in the Building”

“Ted Lasso”

“Wednesday”

Izvanredna limitirana serija

“Beef” *POBJEDNIK

“Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story”

“Daisy Jones & the Six”

“Fleishman Is in Trouble”

“Obi-Wan Kenobi”

Izvanredan glavni glumac u dramskoj seriji

Jeff Bridges, “The Old Man”

Brian Cox, “Succession”

Kieran Culkin, “Succession” *POBJEDNIK

Bob Odenkirk, “Better Call Saul”

Pedro Pascal, “The Last of Us”

Jeremy Strong, “Succession”

Izvanredna glavna glumica u dramskoj seriji

Sharon Horgan, “Bad Sisters”

Melanie Lynskey, “Yellowjackets”

Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

Bella Ramsey, “The Last of Us”

Keri Russell, “The Diplomat”

Sarah Snook, “Succession” *POBJEDNICA

Izvanredan sporedni glumac u dramskoj seriji

F. Murray Abraham, “The White Lotus”

Nicholas Braun, “Succession”

Michael Imperioli, “The White Lotus”

Theo James, “The White Lotus”

Matthew Macfadyen, “Succession” *POBJEDNIK

Alan Ruck, “Succession”

Will Sharpe, “The White Lotus”

Alexander Skarsgård, “Succession”

Izvanredna sporedna glumica u dramskoj seriji

Jennifer Coolidge, “The White Lotus” *POBJEDNICA

Elizabeth Debicki, “The Crown”

Meghann Fahy, “The White Lotus”

Sabrina Impacciatore, “The White Lotus”

Aubrey Plaza, “The White Lotus”

Rhea Seehorn, “Better Call Saul”

J. Smith-Cameron, “Succession”

Simona Tabasco, “The White Lotus”

Izvanredan glavni glumac u humorističnoj seriji

Bill Hader, “Barry”

Martin Short, “Only Murders in the Building”

Jason Segel, “Shrinking”

Jason Sudeikis, “Ted Lasso”

Jeremy Allen White, “The Bear” *POBJEDNIK

Izvanredna glavna glumica u humorističnoj seriji

Christina Applegate, “Dead to Me”

Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Quinta Brunson, “Abbott Elementary” *POBJEDNICA

Natasha Lyonne, “Poker Face”

Jenna Ortega, “Wednesday”

Izvanredna sporedna glumica u humorističnoj seriji

Alex Borstein, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Ayo Edebiri, “The Bear” *POBJEDNICA

Janelle James, “Abbott Elementary”

Sheryl Lee Ralph, “Abbott Elementary”

Juno Temple, “Ted Lasso”

Hannah Waddingham, “Ted Lasso”

Jessica Williams, “Shrinking”

Izvanredan sporedni glumac u humorističnoj seriji

Anthony Carrigan, “Barry”

Phil Dunster, “Ted Lasso”

Brett Goldstein, “Ted Lasso”

James Marsden, “Jury Duty”

Ebon Moss-Bachrach, “The Bear” *POBJEDNIK

Tyler James Williams, “Abbott Elementary”

Henry Winkler, “Barry”

Izvanredan glavni glumac u limitiranoj seriji ili TV filmu

Taron Egerton, “Black Bird”

Kumail Nanjiani, “Welcome to Chippendales”

Evan Peters, “Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story”

Daniel Radcliffe, “Weird: The Al Yankovic Story”

Michael Shannon, “George & Tammy”

Steven Yeun, “Beef” *POBJEDNIK

Izvanredna glavna glumica u limitiranoj seriji ili TV filmu

Lizzy Caplan, “Fleishman Is in Trouble”

Jessica Chastain, “George & Tammy”

Dominique Fishback, “Swarm”

Kathryn Hahn, “Tiny Beautiful Things”

Riley Keough, “Daisy Jones & the Six”

Ali Wong, “Beef” *POBJEDNICA

Izvanredan sporedni glumac u limitiranoj seriji ili TV filmu

Murray Bartlett, “Welcome To Chippendales”

Paul Walter Hauser, “Black Bird” *POBJEDNIK

Richard Jenkins “Dahmer -Monster: The Jeffrey Dahmer Story”

Joseph Lee, “Beef”

Ray Liotta, “Black Bird”

Young Mazino, “Beef”

Jesse Plemons, “Love & Death”

Izvanredna sporedna glumica u limitiranoj seriji ili TV filmu

Annaleigh Ashford, “Welcome To Chippendales”

Maria Bello, “Beef”

Claire Danes, “Fleishman Is In Trouble”

Juliette Lewis, “Welcome To Chippendales”

Camila Morrone, “Daisy Jones & The Six”

Niecy Nash-Betts, “Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story” *POBJEDNICA

Merritt Wever, “Tiny Beautiful Things”

Izvanredna reality/natjecateljska serija

“The Amazing Race”

“RuPaul’s Drag Race” *POBJEDNIK

“Survivor”

“Top Chef”

“The Voice”

Izvanredna talk serija

“The Daily Show with Trevor Noah” *POBJEDNIK

“Jimmy Kimmel Live!”

“Late Night With Seth Meyers”

“The Late Show with Stephen Colbert”

“The Problem with Jon Stewart”

Izvanredna scenaristična serija

“A Black Lady Sketch Show”

“Saturday Night Live”

“Last Week Tonight With John Oliver” *POBJEDNIK

Izvanredan tekst za dramsku seriju

Jesse Armstrong, “Succession” *POBJEDNIK

Beau Willimon, “Andor”

Sharon Horgan, Dave Finkel and Brett Baer, “Bad Sisters”

Gordon Smith, “Better Call Saul”

Peter Gould, “Better Call Saul”

Craig Mazin, “The Last of Us”

Mike White, “The White Lotus”

Izvanredan tekst za limitiranu ili antologijsku seriju ili film

Lee Sung Jin, “Beef” *POBJEDNIK

Joel Kim Booster, “Fire Island”

Taffy Brodesser-Akner, “Fleishman is in Trouble”

Patrick Aison and Dan Trachtenberg, “Prey”

Janine Nabers and Donald Glover, “Swarm”

Al Yankovic and Eric Appel, “Weird: The Al Yankovic Story”

Izvanredna režija za dramsku seriju

Mark Mylod, “Succession” *POBJEDNIK

Benjamon Caron, “Andor”

Dearbhla Walsh, “Bad Sisters”

Peter Hoar, “The Last of Us”

Andrij Parekh, “Succession”

Lorene Scafaria, “Succession”

Mike White, “The White Lotus”

Izvanredan specijal (uživo)

“Elton John Live: Farewell From Dodger Stadium” *POBJEDNIK

“The Apple Music Super Bowl LVII Halftime Show Starring Rihanna”

“Chris Rock: Selective Outrage”

“The Oscars”

“75th Annual Tony Awards”

Izvanredan tekst za humorističnu seriju

Christopher Storer, “The Bear” *POBJEDNIK

Bill Hader, “Barry”

Mekki Leeper, “Jury Duty”

John Hoffman, Matteo Borghese and Rob Turbovsky, “Only Murders in the Building”

Chris Kelly and Sarah Schneider, “The Other Two”

Brendan Hunt, Joe Kelly and Jason Sudeikis, “Ted Lasso”

Izvanredna režija za humorističnu seriju

Christopher Storer, “The Bear” *POBJEDNIK

Bill Hader, “Barry”

Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Mary Lou Belli, “The Ms. Pat Show”

Declan Lowney, “Ted Lasso”

Tim Burton, “Wednesday”

Komentari