O najboljim ostvarenjima sezone u ‘Zajcu’ odlučuje publika

187

I ove će godine biti dodijeljene nagrade za najbolja umjetnička ostvarenja riječkog HNK Ivana pl. Zajca u prošloj kazališnoj sezoni, sezoni 2014/2015, međutim ove godine po prvi put o njima neće odlučivati prosudbena komisija nego – publika! A glasati se može putem Facebooka te na blagajni (radnim danom od 9 do 19 sati, a subotom od 9 do 13) i u atriju kazališta (prije početka i nakon završetka predstave) do 28. prosinca 2015. Glasovi se mogu poslati i putem elektronske pošte na adresu: nagradehnkzajc@gmail.com tako da se navede kategorija i redni broj favorita.

Nagrade će biti dodijeljene na Novogodišnjem koncertu u srijedu, 30. prosinca 2015, a pod pokroviteljstvom generalnog pokrovitelja sezone riječkog HNK-a Zagrebačke banke.

Osim što će po prvi put o najboljima odlučivati publika, po prvi put će se osim o najboljim pojedinačnim kreacijama (ženskoj i muškoj) te najboljim predstavama u cjelini u programima riječkih umjetničkih grana (Hrvatske drame, Talijanske drame, Opere i Baleta), odlučivati i o najboljem koncertu sezone te najboljoj predstavi u cjelokupnom premijernom programu HNK Ivana pl. Zajca prošle sezone.

Podsjetimo, kazališne sezone 2000/2001, a u znak sjećanja na svoje istaknute članove i umjetnike, HNK Ivana pl. Zajca je ustanovio nagrade s njihovim imenima za najbolja ostvarenja u programu Kazališta, a uz dosadašnje, od ove sezone nose i imena Galiana Pahora, Andreje Blagojević, Giulia Marinija, Gianne Depoli, Jože Komljenovića i Lovre Matačića.
Birač može glasovati samo za jednu predstavu i jednog kandidata po kategoriji.

NAGRADE SE DODJELJUJU U SLIJEDEĆIM KATEGORIJAMA:

HRVATSKA DRAMA
Nagrada Zlata Nikolić za najbolju dramsku predstavu u cjelini u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:

Nominirane:
“DON QUIJOTE” Miguela de Cervantesa u režiji Kokana Mladenovića
“HRVATSKO GLUMIŠTE” u režiji Olivera Frljića i dramaturgiji Marina Blaževića
“PINOCCHIO?” Elvie Nacinovih u režiji Elvie Nacinovich
“VINCENT” Olje Lozica u režiji Olje Lozica
“ŽIVOTINJSKA FARMA” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

Nagrada Andreja Blagojević za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
JELENA LOPATIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi ” Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

NIKA MIŠKOVIĆ za ulogu u predstavi „Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

TANJA SMOJE za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića, ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

Nagrada Galiano Pahor za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirani:
ZDENKO BOTIĆ za ulogu Vincenta u predstavi “Vincent” Olje Lozica

JASMIN MEKIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića i ulogu u predstavi “Vincent“ Olje Lozica

DAMIR ORLIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma“ u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

OPERA

Nagrada Boris Papandopulo za najbolju opernu predstavu u cjelini u sezoni 2014/2015:
Nominirane

“JEVGENIJ ONJEGIN”“ Petra Iljiča Čajkovskog pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena, u režiji Michała Znanieckog

“CARMEN” (adaptacija za komornu scenu) Georgesa Bizeta u glazbenoj režiji Filipa Faka, koreo-režiji Selme Banich i dramaturgiji Marina Blaževića

“OEDIPUS REX” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Christiana Romanowskog

“InferNO” Milka Kelemena u režiji Christiana Romanowskog i izvedbi Dunje Vejzović

“DON GIOVANNI” Wolfganga Amadeusa Mozarta pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma

Nagrada Štefanija Lenković za najbolje ostvarenu žensku ulogu u opernom programu u sezoni 2014/2015:

Nominirane:
ANAMARIJA KNEGO za ulogu Tatjane u operi “Jevgenij Onjegin” Petra Iljiča Čajkovskog pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena, u režiji Michała Znanieckog; za ulogu Micaële u operi “Carmen” (adaptacija za komornu scenu) Georgesa Bizeta u glazbenoj režiji Filipa Faka, u koreo-režiji Selme Banich i dramaturgiji Marina Blaževića

KRISTINA KOLAR za ulogu Donne Elvire u operi ” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozarta pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma; za ulogu Tosce u koncertnoj izvedbi opere “Tosca” Giacoma Puccinija pod dirigentskom vodstvom Roberta Homena

IVANA SRBLJAN za ulogu Carmen u operi ” Carmen” Georgesa Bizeta u koreo-režiji Selme Banich; za ulogu Jokaste u operi “Oedipus Rex” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa , u režiji Christiana Romanowskog

Nagrada Milan Pichler za najbolje ostvarenu mušku ulogu u opernom programu u sezoni 2014/2015:

Nominirani:
MARKO FORTUNATO za ulogu Don Ottavia u operi ” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozart pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma; za ulogu Oedipusa u operi “Oedipus Rex” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa , u režiji Christiana Romanowskog

GIORGIO SURIAN za ulogu za ulogu Scarpie u koncertnoj izvedbi opere “Tosca” Giacoma Puccinija pod dirigentskom vodstvom Roberta Homena

SINIŠA ŠTORK za ulogu Leporella u operi ” ” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozart pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma

BALET

Nagrada Boris Papandopulo za najbolju baletnu predstavu u cjelini u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
“BAROK-BALET” Antonia Vivaldija i Georga Friedricha Händela u koreografiji Ronalda Savkovića (Četiri godišnja doba) i Balázsa Baranyaija( Farinelli Il Castrato)

“CARMEN” Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

“ŠEHEREZADA” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

Nagrada Olga Orlova za najbolje ostvarenu žensku ulogu u baletnom programu u sezoni 2014/2015:

Nominirane:
MARTA KANAZIR za ulogu Šeherezade u baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

CRISTINA LUKANEC za ulogu Madame u baletu “Carmen” Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

PAULA RUS za ulogu za ulogu Proljeća u baletu “Barok-balet“ (Četiri godišnja doba Antonia Vivaldija) u koreografiji Ronalda Savkovića

Nagrada Joža Komljenović za najbolje ostvarenu mušku ulogu u baletnom programu u sezoni 2014/2015:
Nominirani:

BALINT RAUCHER za ulogu Vezira Đžafera u baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

DANIELE ROMEO za ulogu za ulogu Escamilla u baletu “Carmen”“ Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

SVEBOR ZGURIĆ za ulogu Šahzemana baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

TALIJANSKA DRAMA

Nagrada Giulio Marini za najbolju predstavu u cjelini u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015

Nominirane:
“Pseudolove muke”prema Plautu u režiji Giovannija Battiste Stortija

“A kada bi umjesto Pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

“Kulise života”Rosanne Bubola u režiji Maria Brandolina

“Zoran i pas od porculana” Arama Kiana u režiji Andree Collavina

Nagrada Gianna Depoli za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015:

Nominirane:
Elena Brumini za ulogu Pinocchija u predstavi “A kada bi umjesto pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

Rosanna Bubola za ulogu Ortensie u predstavi “Kulise života“ Rosanne Bubola u režiji Maria Brandolina; za ulogu Lisice u predstavi “A kada bi umjesto Pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

Eliva Nacinovich za ulogu Anya u predstavi “Zoran i pas od porculana”Arama Kiana u režiji Andree Collavina

Nagrada Raniero Brumini za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirani:
Bruno Nacinovich za ulogu Geppetta u predstavi “A kada bi umjesto Pinokija …” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

Giuseppe Nicodemo za ulogu Pseudolusa u predstavi “Pseudolusove muke” prema Plautu, u režiji Giovannija Battiste Stortija

Mirko Soldano za ulogu Policajca u predstavi “Zoran i pas od porculana” Arama Kiana u režiji Andree Collavina

 

Komentari