Na današnjoj presici u Muzeju grada Rijeke, predstavljen je i najavljen program za Noć Muzeja koja će se održati 27. siječnja od 18 do 01 sati iza ponoći.
U manifestaciji će sudjelovati svi muzeji u Rijeci, većina muzeja s područja Primorsko-goranske županije, kao i određene udruge i organizacije.
U prostoru Muzeja grada Rijeke moći će se razgledati dvije već otvorene izložbe – Mayerovih šesnaest i Vrijeme je novac, te će putem glazbenog vremeplova biti predstavljeni predmeti iz Glazbene zbirke i Zbirke umjetničkog obrta. Također, moći će se posjetiti izložba Prvi na svijetu – 150 godina riječkoga torpeda i Szent Istvan – Zajedničkim snagama! na Žabici 4 čime će javnost ponovno imati prigodu vidjeti veoma značajnu zbirku torpeda. Za najmlađu publiku osmišljene su edukativno-kreativne radionice u sklopu navedenih izložbi.
Prirodoslovni muzej Rijeka priredio je stručno vodstvo na temu “Kako i zašto životinjske vrste komuniciraju?”, kao i niz kratkih radionica za djecu i obitelj “Znate li kako i zašto životinje stvaraju zvukove?”. Povodom manifestacije Posjetiteljski centar kulturne rute “Putovima Frankopana” u Kraljevici prvi puta otvara vrata s frankopanskom dobrodošlicom i raznovrsnim programom za sve uzraste.
Osim muzeja manifestaciji se pridružuju i galerija Kortil, Astronomski centar Rijeka, Sveučilišna knjižnica, Društvo arhitekata Rijeka, Klub Mladih Rijeka te Fotoklub Rijeka.
U Noći muzeja 2016. g, samo u Rijeci zabilježeno je preko 18 000 posjeta, a zahvaljujući bogatom i kulturnom programu, vjeruje se kako će ta brojka biti premašena.
Kao i svake godine do sada, ulaz za sva događanja je besplatan, a programi se nalaze na službenim stranicama muzeja.
Noć muzeja 2017. godine obilježit će tema „Glazba i glazbeni velikani i njihov utjecaj na društvo“, kojom se želi ukazati na važnost prikupljanja, očuvanja i prezentiranja najširoj javnosti, materijalne i nematerijalne kulturne baštine, koju brojni muzeji i druge ustanove baštine u svojim zbirkama, ali i iznimnog utjecaja koji je imala glazba i glazbeni stvaraoci kroz povijest do najsuvremenijeg doba.