Animafest Zagreb 2024 predstavlja filmove za djecu i mlade

81
Crosswalk

Svjetski festival animiranog filma – Animafest Zagreb 2024 predstavlja odabrane filmove u kategoriji Natjecanje filmova za djecu i mlade.

Središnji događaj bogatog Programa za djecu i mlade Animafesta 2024 je Natjecanje filmova za djecu i mlade, međunarodna konkurencija koja broji 34 filma.

Po predselekciji Nine Kovačića, filmove je odabrala slovenska medijska psihologinja Martina Peštaj, urednica Dječjeg i omladinskog programa Radiotelevizije Slovenije, koja ih je razvrstala prema prilagođenosti četirima dobnim kategorijama (3-6, 7-10, 11-14 i 15+).

NATJECANJE FILMOVA ZA DJECU 1 (DOB 3 – 6)

• Clawlolo: Gramophone, Alexey Alexeev (RYMANCO FILMS / Cipar / 2024)
• Dormouse, Julia Ocker (Studio FILM BILDER GmbH / Njemačka / 2023)
• Foxtale, Alexandra Allen (XS Filmes / Portugal / 2023)
• Hello!, Dakyoung Lee (independent production / Južna Koreja / 2023)
• Konigiri-Kun: Connected?, Mari Miyazawa (NHK Enterprises, Inc. / Japan / 2023)
• Mr Chicken Goes to Mars, Katrina Mathers, Leigh Hobbs (Cherry Hands Media / Australija / 2023)
• Nina’s Friend, Neyrouz Jemour (Kask School of Arts Gent / Belgija / 2023)
• The One for Me, Akane Nakamoto (Tama Art Univ., Dept. of Graphic Design / Japan / 2023)
• The Secret Garden, Filip Gašparović Melis (Uprise d.o.o. / Hrvatska / 2023)

NATJECANJE FILMOVA ZA DJECU 2 (DOB 7 – 10)

• Bottle, Minseo Kim (Sungkyunkwan University of Film, TV & Multimedia / Južna Koreja / 2023)
• Following the Dream, Yulia Mikushina (Studio A-film Ltd / Rusija / 2023)
• Hello Summer, Martin Smatana, Veronika Zacharová (Studio Bororo / Slovačka, Češka Republika, Francuska / 2024)
• Hoofs on Skates, Ignas Meilūnas ( Kadrų Skyrius / Litva / 2024)
• The Mystery of Missing Socks, Oskar Lehemaa (A Film Estonia / Estonija / 2023)

NATJECANJE FILMOVA ZA DJECU 3 (DOB 10 – 14)

• Buckets City, Dave Quion (independent production / Sjedinjene Države, Filipini / 2023)
• Cossie of Chairville, Azusa Fujii (NHK Educational Corporation / Japan / 2023)
• Marie, Jan B. Piskač (FAMU / Češka Republika / 2024)
• Photo That Came to Life, Mikk Mägi (A Film Estonia / Estonija / 2023)
• Pink Mountain, Thomas Künstler (Studio Bauhaus / Grčka / 2023)
• The Grand Mother, Julia Hazuka (University of Arts im. Magdaleny Abakanowicz in Poznań / Poljska / 2023)
• Waldeinsamkeit, Silvana Roth (Edinburgh College of Art / Ujedinjeno Kraljevstvo / 2023)
• World I Live In, Ester Kasalová (FAMU / Češka Republika / 2024)
• Yuck!, Loïc Espuche (Ikki Films & Iliade et Films / Francuska / 2024)

NATJECANJE FILMOVA ZA MLADE (DOB 14+)

• A Crab in the Pool, Alexandra Myotte, Jean-Sébastien Hamel (Sémaphore Films / Kanada / 2023)
• Blossom, Chang Guo (Royal College of Art / Kina, Ujedinjeno Kraljevstvo / 2023)
• Crosswalk, Daria Volchok (SMF animation studio film directing course (workshop of M. Aldashin, A. Alekseev, I. Kovalev) / Rusija / 2023)
• Don’t Forget to Take Medicines on Time, Xiaoxuan Han (Tsinghua University / Kina / 2023)
• Hottest Tokyo, Miho Kidoguchi (Tama Art Univ., Dept. of Graphic Design / Japan / 2023)
• Magda, Adela Kaczmarek (Letko / Poljska / 2023)
• Maidens of the Ripples, Michiko Soma (SCOOTER FILMS INC. / Japan / 2024)
• No, Pere Ginard (Luz-Guía / Španjolska / 2023)
• Nube, Diego Alonso Sánchez de la Barquera Estrada, Christian Arredondo Narváez (Avec ou Sans Vous, Cub Animation, Les Gobelins / Meksiko, Francuska, Mađarska / 2023)
• On the 8th Day, Agathe Sénéchal, Alicia Massez, Elise Debruyne, Flavie Carin, Théo Duhautois (Pôle 3D / Francuska / 2023)
• Pinea, Eirik Heggen (Eirik Heggen Animasjon & illustrasjon / Norveška / 2023)

Svjetski festival animiranog filma – Animafest Zagreb održat će se u Zagrebu od 3. do 8. lipnja 2024.

Komentari