27 susjedstava: Liburnia uplovljava na Drenovu

145
Dokumentarni film: "Mačka je uvijek ženska"

U petak, 24. siječnja 2020. godine u 19 sati u Dnevnom boravku susjedstva Drenova (Zavičajni muzej Drenove, Drenovski put 138A, Rijeka), jednom od 27 susjedstava Europske prijestolnice kulture, u suradnji s Liburnia Film Festivalom održat će se program Liburnia uplovljava na Drenovu.

Bit će prikazana dva dokumentarna filma: Mačka je uvijek ženska, film Martine Meštrović i Tanje Vujasinović te film Pluf! Elvisa Lenića.

Filmom Mačka je uvijek ženska, autorice kombinirajući animaciju i dokumentarne snimke odaju priznanje jednoj od najznačajnijih hrvatskih kiparica Mariji Ujević Galetović te njenim oživljenim ženskim skulpturama prenose životnu priču i stavove umjetnice.

Film Pluf! duhovita je priča o tradicionalnom prvomajskom natjecanju u plufizmu, disciplini u kojoj se vrednuje zvuk kamena bačenog u vodu, a koje se održava u Limskom kanalu na zapadnoj obali Istre.

Komentari