Udarni je turistički vikend: Pojačan je promet na važnijim cestama u smjeru mora i unutrašnjosti

163
gužva

Pojačan je promet na važnijim cestama u smjeru mora i unutrašnjosti, čekanja su na većini graničnih prijelaza povremeno u oba smjera te u pojedinim trajektnim lukama i pristaništima.

Zastoji i kolone:

A1 Zagreb-Ploče-Karamatići

  • kolone su i zastoji: u smjeru Dubrovnika između naplate Lučko i čvora Bosiljevo II te čvorova Gornja Ploča i Rovanjska; u smjeru Zagreba kolone su od odmorišta Nadin do čvora Rovanjska, između čvorova Ogulin i Brinje (oko 3 km), nakon odmorišta Dobra do čvora Bosiljevo I te čvora Jastrebarsko i naplate Lučko, kolone su zastoji u blizini čvorova, odmorišta i na prilazima naplatama
  • pred naplatom Lučko u oba smjera kolone su oko 1 km, a pred naplatom Demerje oko 2 km

A2 Zagreb-Macelj

  • u zoni preusmjeravanja prometa u jedan trak između čvora Đurmanec i naplate Trakošćan u smjeru Zagreba vozi se usporeno u koloni

A3 Bregana-Lipovac (uključujući zagrebačku obilaznicu)

  • iz smjera čvora Zagreb zapad prema naplati Lučko kolona je oko 5 km, a iz smjera Buzina oko 3 km
  • kolona teretnih i osobnih vozila pred GP Bajakovo duga je oko 8 km

A7 Rupa-Rijeka-Žuta Lokva

  • kolona je između čvorova HRELJIN i ŠMRIKA u smjeru mosta Krk oko 1 km (prema Crikvenici i Novom Vinodolskom preporuka je koristiti čvor Hreljin)

Istarski ipsilon

  • kolone su u smjeru Rijeke: pred tunelom Učka oko 2 km, kod čvora Lupoglav oko 1 km, a pred čvorom Učka oko 1,5
  • kolona je i zastoj između čvora Nova Vas i mosta Mirna u oba smjera

DC1 Zagreb-Karlovac-Split

  • zbog pojačanog prometa vozi se usporeno između Pavučnjaka i Jastrebarskog u smjeru Karlovca

Jadranska magistrala (DC8)

  • kolona je i zastoj zbog prometne nesreće na Jadranskoj magistrali kod Tučepa
  • usporeno se vozi na dionicama Crikvenica-Novi Vinodolski, Vodice-Šibenik, Split-Omiš-Makarska, Dubrovnik-Cavtat.

Krčki most (DC102)

  • pojačan je promet u oba smjera, u smjeru otoka kolona je od Hreljina do Omišlja, a u smjeru kopna od Njivica do rotora Šmrika, javlja HAK.

Komentari