Prvi u cilju Fiumanke je EWOL – Way of life!

32

Uspješno je startala 21. Fiumanka! Na startnoj liniji se pojavilo 111 jedrilica. Ipak, online prijava bilo je 130. Zbog vjetra, regatni odbor donio je odluku kako će ruta biti skraćena te su svi vozili obiteljsku rutu do oznake u Kostreni te natrag do riječke luke.

Na ovogodišnjoj 21. Fiumanki prva je u cilj ušla posada EWOL-a, na jedrilici Way of life. Slovenska posada na čelu sa skiperom Gašperom Vinčecom regatu je završila s vremenom od jedan sat, 14 minuta i 17 sekundi te tako pobijedila u regatnoj grupi. Slovenci su tako obranili prošlogodišnji naslov pobjednika.

Nakon njega u cilj je drugi ušao Molo longo sa skiperom Rajkom Kujundžićem iz Rijeke, treći je Damaco, a četvrti ACI na čelu kojega je bio Ivan Kljaković-Gašpić. Nakon njih stižu medijske ekipe i to ovim redosljedom: Novinet.hr, Novi list te HRT. Radio Rijeka bila je četvrta, a na petom mjestu nalazio se Kanal Ri.