​Kukuljanovo: Smrtno stradala ženska osoba, na mjestu događaja utvrđena visoka koncentracija plina

86
svijeća

Policija je danas oko 11.45 sati zaprimila dojavu da je u prostorijama tvrtke na području Kukuljanova smrtno stradala mlađa ženska osoba.

Budući da je na mjestu događaja utvrđena visoka koncentracija plina, upućene su sve žurne službe, nadležne inspekcije i drugi stručni djelatnici, a uz policiju je prisutna i zamjenica općinskog državnog odvjetnika.

Tijelo preminule osobe prevezeno je u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku Medicinskog fakulteta u Rijeci gdje će se obdukcijom utvrditi točan uzrok smrti.

U tijeku je utvrđivanje svih relevantnih činjenica i okolnosti ovog događaja.

 

O svemu se oglasila i Hrvatska vatrogasna zajednica:

“U 12:32 sati ŽVOC Rijeka zaprimila dojavu od policije o potrebi mjerenja koncentracije plinova na adresi Kukuljanovo 341 (Bakar) – poslovni prostor „Orada Adriatic d.o.o.“.

Vatrogasci su izmjerili 90 ppm koncentracije sumporovodika te je izvršena evakuacija zaposlenih iz prostora. U 13:41 su vatrogasci obukli zaštitna odijela te vršili pretragu prostora gdje je izmjereno 220 ppm plina amonijaka i 90 ppm plina sumporovodika. Pronađena je jedna preminula osoba. Intervencija je u tijeku. Na intervenciji JVP Rijeka sa 11 vatrogasaca.”

Komentari